Czy praca policjanta jest naprawdę tak niebezpieczna?
Ataki na policję są świetnym materiałem dla mediów, ponieważ sprzedają się niezależnie od tego, w jakiej części świata miały miejsce. Takie okoliczności zawsze wywołują ogromną sensację. Z tego powodu rozdmuchiwanie takich sytuacji przez media czasami doprowadza do sytuacji, która sprawia, że praca policjanta wydaje się być, znacznie bardziej niebezpieczną niż w rzeczywistości jest. Niestety takie fałszywe oskarżenia często mają realny wpływ na to, w jaki sposób policja rozprawia się ze swoimi obowiązkami, ponieważ opinia publiczna dotyczy także ich.
Jeżeli policjant z kolei znajdzie się w sytuacji, w której będzie musiał częściej obawiać się o swoje własne życie lub zdrowie, czasami może to doprowadzić do sytuacji, w której częściej będzie skłonny do nieuzasadnionego użycia broni, co jest niebezpieczne dla nas wszystkich. Dlatego też rozpowszechnianie hiperbolizowanych newsów nie jest najlepszym wyborem. Komisarz policji w Nowym Jorku wielokrotnie podkreślał, że wywnioskował podczas rozmów z funkcjonariuszami policji, że bardzo często czują się pod naciskiem społeczeństwa atakowani.
Niebezpieczna praca, czy też nie – policja ma wiele powodów do obaw podczas służby
Policjanci mają wiele powodów ku temu, aby obawiać się o własne życie lub zdrowie. Pamiętajmy o tym, że policjant, któremu się nie poszczęści na służbie, może być narażony na bezpośrednio niebezpieczeństwo bycia zamordowanym przez przestępcę. Dlatego tez uważamy, że trzeba znaleźć pewien złoty środek. Nie można z jednej strony naciskać na policję i dokładać historii o tym, jak niebezpieczna jest to praca, jednak z drugiej strony nie powinniśmy również bagatelizować tego, że znajdują się w niebezpieczeństwie. Policjant na ulicy codziennie styka się z pijakami, osobami upośledzonymi umysłowo i brutalnymi przestępcami. Codziennie stykają się z sytuacjami zagrożenia życia i śmierci. Dlatego też nie można wykluczyć tego, że któremuś z nich może przytrafić się coś złego.