Czterech złodziei mieszkaniowych okradło staruszkę na 60 tysięcy złotych

Czterech złodziei mieszkaniowych okradło staruszkę na 60 tysięcy złotych

Wydział ds. Kryminalnych w Częstochowie zatrzymał czterech podejrzanych o kradzież mieszkaniową. Złodzieje próbowali dobrze znanego policji sposobu „na legendę”, za pomocą którego chcieli okraść 86-letnią kobietę. Przebrali się za pracowników sieci wodociągowej i zamierzali wprowadzić w życie swój niecny plan. Na szczęście częstochowscy policjanci skutecznie pokrzyżowali im szyki, uniemożliwiając dalszą działalność.

Kilka dni temu do mieszkania 86-letniej mieszkanki Częstochowy zapukało dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Przedstawili się jako pracownicy wodociągów i zapytali, czy mogą wejść do środka, ponieważ nastąpiła awaria wody. Byli życzliwi i sympatyczni, co tylko szybciej uśpiło czujność kobiety. Dzięki temu bardzo szybko zyskali sobie przychylność właścicielki lokalu, która bez żadnych podejrzeń zaprosiła ich w swoje progi. Część osób udawała, że sprawdza kanalizację, podczas gdy pozostałe plądrowały mienie 86-latki. W sumie złodzieje wynieśli 60 tysięcy złotych i kosztowną biżuterię.

Ich sukces nie trwał zbyt długo. Monitorowani przez funkcjonariuszy policji, zostali szybko zatrzymani i przewiezieni do aresztu. Okazało się, że są to mieszkańcy Częstochowy, Warszawy i Krakowa. Co więcej, policji udało się również odzyskać komplet skradzionych rzeczy kobiety. Wszyscy sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów, dzięki czemu sąd nakazał jedynie poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Prokuratura donosi, że całej czwórce grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.