Dlaczego zagraniczna żandarmeria charakteryzuje się niskim stopniem brutalności?
Pewnej nocy w barze na terenie jednej z instalacji lotniczych południowo-koreańskiego wojska doszło do nietypowej sytuacji. Ostatecznie interweniować musiała żandarmeria. Jeden z żołnierzy wypił za dużo i został oddelegowany przez sierżanta oraz dowódcy swojego oddziału do domu, aby odpocząć. Okazało się jednak, że wkrótce ponownie wrócił do baru. Wszystkich zadziwiło to, że niezwykle pijany żołnierz powrócił do baru. Okazało się, że przyszedł z niezbyt pokojowymi intencjami, ponieważ dzierżył w swojej dłoni nóż.
Z tego powodu ktoś zadzwonił po żandarmerię wojskową, która musi uporać się z delikwentami w takich sytuacjach. Mimo wszystko działania żandarmerii odbiegają od tego, co robi rozjuszona policja w otoczeniu obywateli. Chociaż dysponowali paralizatorem i bronią nie próbowali ich użyć w momencie zagrożenia. Zamiast tego używali tego, co opanowali na szkoleniach psychologicznych i skorzystali z siły perswazji. Rozmawiali z odurzonym żołnierzem i próbowali go nakłonić do uspokojenia się. Dyskutowali z nim trzy godziny, aby nikomu nie stała się krzywda.
Tymczasem w Stanach Zjednoczonych Ameryki słyszymy o narastającej brutalności policji podczas interwencji
W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować, że w USA coraz częściej słyszy się o brutalnych działaniach policji. Zazwyczaj są one ukierunkowane w stosunku do afroamerykańskich społeczności. Z tego powodu nastąpiło głośne oburzenie w społeczeństwie. Brutalne reakcje policjantów spotkały się z licznymi sprzeciwami. Mimo wszystko duża brutalność, która charakteryzują się niektóre jednostki policyjne na świecie, zdaje się być nieobecna w wojsku. Policja wojskowa, czyli inaczej nazywana żandarmerią zdaje sobie sprawę z niezwykle istotnej rzeczy.
Kiedy interweniują, mają do czynienia nie z cywilami, a z ludźmi, którzy zostali wyszkoleni do zabijania. Dlatego też nie możemy się dziwić temu, że w ich działaniach dopatrzymy się o wiele większej ostrożności. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na różnice w szkoleniach policji cywilnej oraz żandarmerii wojskowej. Ponadto wojskowi często pałają do siebie szacunkiem, którego brakuje w przypadku relacji między policjantami i cywilami. Z tego powodu odnotowujemy naprawdę mało brutalności w szeregach policji powołanej do służenia w wojsku.