Funkcjonariusze policji przestrzegają o chodzących po domach oszustach

Funkcjonariusze policji przestrzegają o chodzących po domach oszustach

Policja ostrzega przed oszustami, którzy żerują na starszych i samotnych osobach, aby móc się bogacić ich kosztem. Nie należy wpuszczać do domów żadnych obcych osób, ponieważ oszustów nie brakuje, a ich wizyty często okazują się tragiczne w skutkach. Przekonała się o tym mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, która otworzyła drzwi 30-letniej oszustce.

76-letnia kobieta rozpoczęła rozmowę z oszustką, która poprosiła ją o szklankę wody. Gościnna starsza pani wpuściła ją do środka i poszła przygotować coś do picia. 30-latka szybko spenetrowała pomieszczenia i wyszła z mieszkania. Okazało się, że oszustka ukradła pokrzywdzonej trzy tysiące złotych w gotówce.

Policjanci apelują, aby nie wpuszczać takich osób do środka. Jeżeli ktoś prosi o pomoc – o szklankę wody, czy lekarstwo, wówczas należy powiedzieć, aby zaczekał przed drzwiami. A następnie zamknąć drzwi i zaopatrzyć się w to, co chcemy jej podarować. Innym sposobem jest poproszenie sąsiada, aby miał tę osobę na oku. A jeśli naprawdę jesteśmy zaniepokojeni, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybranie numeru alarmowego 112.