Japońska i włoska policja – nietypowe zasady działania
Wiedzieliście o tym, że pierwsze oficjalne siły policyjne, które zostały ustanowione na Tajwanie, były zorganizowane przez japońską policję? Miało to miejsce dokładnie 1894 roku. Niewiele osób pamięta o tym fakcie. Chociaż japoński rząd pomógł w założeniu policji działającej w tym kraju, Tajwan niestety jest zobowiązany do borykania się z własnymi problemami i radzenia sobie z nimi we własnym zakresie. Z najnowszych informacji na świecie dowiadujemy się, że policja w Tajwanie bardzo często ma problemy z liczną korupcją. Chociaż opinia publiczna wcale nie postrzega tajwańskiej policji jako niekompetentnej.
Jeżeli zaś chodzi o włoskie organy ścigania, działają one w nietypowy sposób, ponieważ dzielą się na różne kategorie. Głównym zadaniem Carabinieri jest zapewnienie ogólnych obowiązków policji krajowej. Polizia di Stato koncentrują się na miastach i większych miejscowościach. Obejmuje to patrolowanie autostrad, ceł, lotnisk i dróg wodnych. Guardia di Finanza to zmilitaryzowane siły policyjne.
Walczą z przemytem, ciężkimi przestępstwami i handlem nielegalnymi towarami. Mają wbrew pozorom niezwykle bogatą flotę. Patrolują kraj łodziami oraz samolotami.
Przeczytajcie również o zatrzymaniu policyjnym dotyczącym kradzieży w Tczewie.