Mieszkaniec powiatu kłodzkiego cudem uniknął obrażeń po groźnym wypadku w Głuszycy Górnej

Mieszkaniec powiatu kłodzkiego cudem uniknął obrażeń po groźnym wypadku w Głuszycy Górnej

Podczas ostatnich dni ubiegłego roku, 30 grudnia, droga do Głuszycy Górnej była miejscem niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Centralne miejsce w tym incydencie zajął 75-letni mężczyzna, który zamieszkuje powiat kłodzki. Zaskakująco, mimo przechylenia pojazdu i lądowania w rowie, senior nie doznał żadnych uszkodzeń ciała.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu informuje, że starszy mężczyzna był przytomny i nie znajdował się pod wpływem alkoholu w czasie zdarzenia. Niestety, nie zdołał dostosować swojej prędkości do panujących warunków na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad samochodem. Auto obróciło się do góry kołami, a następnie osiadło w rowie. Na szczęście, cała sytuacja skończyła się tylko na stratach materialnych – rozbitym pojeździe i mandacie nałożonym przez policję. Mimo znacznej groźby, 75-latek wyszedł z tej sytuacji bez szwanku.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przypominają wszystkim kierowcom o zasadach bezpiecznej jazdy. Apelują, aby dostosować prędkość do warunków na drodze, zachować ostrożność podczas wyprzedzania oraz unikać niepotrzebnego zjeżdżania na przeciwny pas ruchu. Policja podkreśla, że niewłaściwe manewry wyprzedzania i niezastosowanie się do zasad pierwszeństwa pieszych często prowadzą do tragicznych wypadków drogowych.