Mieszkanka gminy Łazy straciła 15 tysięcy złotych na rzecz oszusta internetowego

Mieszkanka gminy Łazy straciła 15 tysięcy złotych na rzecz oszusta internetowego

Wraz z ze wzrostem popularności Internetu rozwinęło się również środowisko oszustów i ich metody wyciągania pieniędzy od nieświadomych osób. Niedawno przekonała się o tym mieszkanka gminy Łazy, którą oszust internetowy okradł na 15 tysięcy złotych.

Jakiś miesiąc temu 50-letnia kobieta rozpoczęła korespondencję mailową z mężczyzną, który podawał się za amerykańskiego lekarza wojskowego. Mężczyzna pisał, że jest teraz na misji w Afganistanie. Pisał też, że w domu wychowuje 14-letnią córkę, z którą kobieta również niejednokrotnie rozmawiała. Obawiając się najczarniejszego scenariusza żołnierskiego, mężczyzna poprosił kobietę o przechowanie jego rzeczy osobistych i oszczędności. A w razie nieszczęśliwego zdarzenia o przekazanie wszystkiego jego córce. Wspomniał też, że po jego szczęśliwym powrocie, będą mogli pomyśleć o stworzeniu związku i zamieszkaniu razem.

Kobieta się zgodziła, a niedługo po tym otrzymała od kuriera informację o czekającej na nią przesyłce. Paczka wymagała opłaty, dlatego musiała zaciągnąć kredyt, aby móc odebrać towar. Niestety, okazało się, że po dokonaniu opłaty na 50-latkę czeka jeszcze druga opłata – o wiele większa. W rezultacie kobieta została oszukana i straciła 15 tysięcy złotych. Policja apeluje, aby nie ufać nieznajomym osobom na Internecie i nie podawać swoich danych osobowych. Tacy oszuści są bardzo trudni do namierzenia i w większości przypadków wszystko uchodzi im płazem.