Młoda Bydgoszczanka zatrzymana za handel narkotykami: 15-letnia dilerka marihuany i kryształu 2C-B

Młoda Bydgoszczanka zatrzymana za handel narkotykami: 15-letnia dilerka marihuany i kryształu 2C-B

Na ulicach Bydgoszczy funkcjonariusze policji zareagowali na niecodzienną sytuację. W ich ręce wpadła 15-letnia mieszkańca tego miasta, która podejrzana jest o posiadanie i dystrybucję substancji odurzających. Dziewczyna miała w swej posiadłości marihuanę oraz kryształ 2C-B. Przed nią teraz proces w sądzie dla nieletnich.

Interwencja miała miejsce w środę 22 listopada 2023 roku. Funkcjonariusze służby wywiadowczej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, obserwując okolicę, natrafili na grupę głośno zachowujących się osób w parku przy ulicy Broniewskiego. Zdecydowali się na zbliżenie i rozmowę.

Kiedy podeszli bliżej, poczuli intensywny zapach marihuany. Jedna z dziewczyn w grupie wyraźnie dawała znaki nerwowości, co skłoniło policjantów do zapytania o potencjalne posiadanie nielegalnych substancji. Okazało się, że 15-letnia dziewczyna ma przy sobie wiele wcześniej zapakowanych zawiniątek z marihuaną oraz substancją w formie kryształu. Ponadto, inny członek grupy miał na sobie narkotyk, który wcześniej zakupił od tej dziewczyny.

Po zatrzymaniu dziewczyny, funkcjonariusze przetransportowali ją na komisariat. Wkrótce dołączyła do niej jej matka, która została poinformowana o sytuacji. Z przeprowadzonej kontroli wynikało, że 15-latka miała przy sobie 11 zawiniątek marihuany i dwa opakowania kryształu 2C-B – łącznie ponad 16 gramów zabronionych substancji.

W obecności matki, młoda dziewczyna usłyszała oficjalne zarzuty dotyczące posiadania i dystrybucji narkotyków. Przyszłość 15-latki jest teraz w rękach sądu dla nieletnich.