Młody mężczyzna znów w tarapatach z prawem – zabezpieczono niemal 4 kg amfetaminy w jego posiadaniu

Młody mężczyzna znów w tarapatach z prawem – zabezpieczono niemal 4 kg amfetaminy w jego posiadaniu

Zdecydowane i bezwzględne działania służb policyjnych, które na co dzień mają za zadanie walkę z przestępczością narkotykową, zaowocowały kolejnym zatrzymaniem. Tym razem udało im się schwytać 24-letniego mężczyznę w Pasłęku. W jego własnym domu funkcjonariusze odkryli prawie 4 kg substancji zabronionych, które są groźne dla zdrowia.

Od początku bieżącego roku, na terenie Warmii i Mazur, policja zdołała już zabezpieczyć ponad 75 kg różnych typów narkotyków. Były to zarówno substancje organiczne, jak i syntetyczne. Policjanci nieustannie kontrolują i badają każdą informację dotyczącą potencjalnych miejsc produkcji oraz osób zaangażowanych w dystrybucję takich substancji.

Niedawno sytuacja ta dotyczyła młodego mężczyzny z Pasłęka. Policjanci z Elbląga przeprowadzili aresztowanie 24-latka w miejscu jego zamieszkania w dzień wtorek (25.06.2024). Na strychu budynku odnaleźli pakiet z amfetaminą, którego waga przekroczyła 3,7 kg. W innym pomieszczeniu domu znaleziono kolejny pojemnik z niewielką ilością tego samego narkotyku, wagę kuchenną, zgrzewarkę oraz kilka telefonów komórkowych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania dużej ilości środków odurzających. Za taki czyn grozi mu teraz kara pozbawienia wolności na okres od roku do dziesięciu lat. Mimo że nie był wcześniej karany za podobne przestępstwa, nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie tymczasowe 24-latka.