Niesamowicie wyszkolone jednostki policyjne w Belgii i kilka innych ciekawostek o pracy policji
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że belgijskie siły policyjne mają jednych z najlepiej wyszkolonych funkcjonariuszy na całym świecie. Akademie policyjne oferują wszystkim członkom funkcjonariuszy policji liczne szkolenia i kursy przygotowawcze, które zwiększają ich skuteczność na służbie.
Więcej o działaniach policji i detektywów śledczych przeczytacie w pokrewnym serwisie https://starogardinfo.pl.
Belgijska policja przygotowuje dla funkcjonariuszy na przykład kursy z obsługi zaawansowanych systemów oraz nowoczesnych broni. Stale zwiększają kompetencje swoich pracowników poprzez kursy i naukę w postaci rewizji. Co więcej, warto wspomnieć również o tym, że jednostki policyjne w Belgii mają do dyspozycji zaawansowane bronie i urządzenia pomocnicze. Czy wiedzieliście na przykład o tym, że policja w Belgii ma do dyspozycji granatnika, karabiny snajperskie i karabiny maszynowe? Prawdopodobnie żadna jednostka policyjna nie jest tak dobrze wyposażona, jak policjanci w Belgii. W połączeniu z ich licznymi szkolenia i trudnym do przejścia procesem przygotowawczym otrzymujemy wybuchową mieszankę w postaci niezawodnych służb policyjnych.
Ciekawostki o japońskiej agencji policyjnej i policjantach w Meksyku
Narodowa agencja policyjna w Japonii jest organem, który odpowiada za egzekwowanie prawa na terenie całego państwa. Niektóre organy sprawujące władze w narodowej agencji japońskiej nie mają swoich własnych jednostek, jednak sprawują władzę nad innymi wydziałami policyjnymi. Co więcej, regulują zasady i działania, na podstawie których policja jest zobowiązania do pełnienia służby. Podlegają im funkcjonariusze niezależnie od doświadczenia oraz tytułu uzyskanego podczas pracy w policji.
Jeżeli chodzi o Meksyk, prawdopodobnie nie spotkaliśmy się z tak dużą liczbą policjantów w jednym państwie. Warto wspomnieć o tym, że policjantów w Meksyku jest ponad 300 na każde 100 000 mieszkańców tego kraju. Niestety w tym przypadku kraj liczy na ilość, nie na jakość. Znanym faktem jest to, że w Meksyku jednostki policyjne bardzo często stają się skorumpowane. Nie tylko brakuje im szkoleń niezbędnych do prawidłowego egzekwowania prawa, ale także są słabo opłacani przez swoich przełożonych. Z tego powodu bardzo często poszukują alternatywnego źródła zarobku.