Policja z Lublina przyjmuje pod swoje skrzydła nowych funkcjonariuszy

Policja z Lublina przyjmuje pod swoje skrzydła nowych funkcjonariuszy

Lubelski garnizon Policji miał zaszczyt powitać 47 nowych policjantów, którzy za niedługo będą przydzieleni do odpowiednich jednostek. Ze względu na pandemię koronawirusa ceremonia była krótsza i skromniejsza niż zazwyczaj. Jednak to nie powstrzymało zebranych od powitania gorącymi oklaskami świeżo upieczonych stróżów prawa.

Szeregi lubelskiej policji zasili teraz 41 mężczyzn i 6 kobiet, którzy będą działać na terenie całego województwa. Każdy z funkcjonariuszy otrzymał gratulacje podczas uroczystości na Sali Konferencyjnej Policji w Lublinie. Łącznie śluby złożyło 18 funkcjonariuszy. Dziewięciu z nich będzie zasilać szeregi Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie. Natomiast druga dziewiątka stanie się częścią Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Reszta nowych stróżów prawa wesprze szeregi policyjne w Chełmie, Białej Podlaskiej, Tomaszowie Lubelskim, Janowie Lubelskim, Zamościu, Łukowie, Puławach i Rykach. Policjanci oświadczają, że są w pełni gotowi do przyjęcia swoich nowych obowiązków.

Wszystkich adeptów przywitał Komendant Wojewódzkiej Policji w Lublinie Artur Bielecki. Po złożonych gratulacjach inspektor Bielecki wręczył młodym policjantom legitymacje służbowe. Każdy z nowo przyjętych funkcjonariuszy wyróżniał się na tle reszty kandydatów. I każdy z nich musiał przejść kilka etapów szkolenia. Składały się na nie ocena sprawności fizycznej, badanie przez komisję lekarską, testy wiedzy i testy psychologiczne, a także rozmowa kwalifikacyjna.