Poznańska Policja zatrzymuje 38-letnią kobietę oskarżoną o przywłaszczenie kwoty 600 tys. złotych

Poznańska Policja zatrzymuje 38-letnią kobietę oskarżoną o przywłaszczenie kwoty 600 tys. złotych

7 lutego 2024 roku Komenda Miejska Policji (KMP) w Poznaniu poinformowała o aresztowaniu 38-letniej kobiety, która była dyrektorem generalnym Fundacji „Razem Łatwiej”. Zarzucono jej przywłaszczenie sumy 600 tys. złotych, która miała służyć do pomocy podopiecznym fundacji. Kobieta usłyszała łącznie 20 zarzutów i grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia tego roku, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali kobietę, która pełniła rolę dyrektora generalnego Fundacji „Razem Łatwiej”. Zaczęło się to rozwijać kilka miesięcy wcześniej – w sierpniu poprzedniego roku, kiedy to policjanci zaczęli otrzymywać informacje świadczące o możliwości popełnienia przestępstwa przez tę instytucję.

Śledczy postanowili sprawdzić te doniesienia we współpracy z Prokuraturą Rejonową Poznań – Grunwald. Przeprowadzone badania wykazały, że działalność fundacji mogła narazić na szkodę wiele osób, co doprowadziło do aresztowania dyrektora generalnego 29 stycznia. Ostatecznie okazało się, że 20 osób zostało pokrzywdzonych przez działania fundacji, choć istnieje prawdopodobieństwo, że takich osób może być więcej.

Zarzuty dla 38-letniej kobiety dotyczą przywłaszczenia 600 tys. złotych zgromadzonych na subkontach podopiecznych fundacji. Zamiast pomagać potrzebującym dzieciom, pieniądze trafiały bezpośrednio do kieszeni dyrektor. W sumie usłyszała 20 zarzutów i prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze, w tym poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. złotych, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto przypomnieć, że Prokuratura Rejonowa Poznań – Grunwald nadal prowadzi śledztwo dotyczące możliwych nieprawidłowości w działaniu Fundacji „Razem Łatwiej”, „Razem Da się” oraz „Champion Foundation”.