Tragedia na drodze: 60-letni mężczyzna zgony na miejscu wypadku podczas tankowania auta

Tragedia na drodze: 60-letni mężczyzna zgony na miejscu wypadku podczas tankowania auta

Pod nadzorem prokuratora, wszczęto dochodzenie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, które miało miejsce ostatniego piątku na trasie S1 w Mierzęcicach. Śledztwo prowadzą policjanci z Będzina. W wyniku tego dramatycznego incydentu życie stracił 60-letni kierowca, który zatrzymał się na pasie awaryjnym przy swoim samochodzie. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

Feralne zdarzenie miało miejsce 5 kwietnia, około godziny 18:00 na odcinku trasy S-1 przebiegającej przez Mierzęcice. Według wstępnych ustaleń śledczych, kierujący ciężarówką marki Daf, 45-latek, jadąc w stronę Dąbrowy Górniczej, zderzył się ze stojącym na poboczu Volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 60-letni mężczyzna, który prawdopodobnie tankował swój samochód.

Bezpośrednio po zdarzeniu, na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z będzińskiej drogówki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że kierowca ciężarówki nie był pod wpływem alkoholu, jednak na skutek powagi zdarzenia stracił prawo jazdy.

Dochodzenie w tej sprawie jest nadal w toku. Policja korzysta z tego tragicznego incydentu, aby apelować do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, zachowanie ostrożności i używanie zdrowego rozsądku na drodze, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.