Tragiczny skutek pożaru w domu jednorodzinnym: Nieoczekiwana śmierć seniorów podczas snu

Tragiczny skutek pożaru w domu jednorodzinnym: Nieoczekiwana śmierć seniorów podczas snu

W godzinach nocnych piątkowego wieczoru, w jednej z willi mieszczących się przy ulicy Pastewnej w Zawierciu, natrafiono na makabryczne znalezisko. Ciała dwojga starszych ludzi, 68-letniej kobiety oraz jej 76-letniego męża, zostały odkryte przez strażaków, którzy zostali wcześniej wezwani do zgłoszenia o pożarze.

Młodszy kapitan Grzegorz Nowak, pełniący funkcję rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, przekazał informację, że płomienie samoczynnie ustały zanim dotarli na miejsce. Jednakże, po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy natknęli się na cuerpa dwóch osób.

Na miejscu wypadku pojawili się również śledczy oraz prokurator. Mimo iż nie doszło do poważnych uszkodzeń budynku, dowody z miejsca wypadku wskazują na nieszczęśliwy incydent. Na chwilę obecną wyklucza się możliwość, że seniorzy padli ofiarą morderstwa. Wszystko wskazuje na to, że tragiczne wydarzenie miało miejsce nocą pomiędzy czwartkiem a piątkiem (23 na 24 listopada), prawdopodobnie spowodowane było przez zwarcie w instalacji elektrycznej. Nieszczęsne małżeństwo zmarło najprawdopodobniej podczas snu.

Kiedy następnego dnia nikt nie mógł się skontaktować z seniorami, jeden z ich bliskich postanowił odwiedzić ich w domu przy ulicy Pastewnej. Po wejściu do środka natrafił na pozostałości po pożarze i natychmiast powiadomił odpowiednie służby. „Obecnie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. Starannie badamy każdy detal tego poruszającego wydarzenia. Ekspert ds. pożarnictwa zostanie poproszony o określenie potencjalnej przyczyny pożaru, natomiast sekcja zwłok powinna wyjaśnić dokładną przyczynę śmierci małżeństwa” – podaje podkomisarz Marta Wnuk, rzeczniczka policji w Zawierciu.