22-letni sprzedawca narkotyków zatrzymany na warszawskiej Białołęce z ponad 3 kg substancji odurzających

22-letni sprzedawca narkotyków zatrzymany na warszawskiej Białołęce z ponad 3 kg substancji odurzających

Policyjne siły z komisariatu Białołęka w Warszawie przeprowadziły skuteczne działania przeciwko handlowi narkotykami, które doprowadziły do aresztowania 22-letniego mężczyzny. Ukrywał on w swoim domu ponad 3 kilogramy substancji odurzających, w tym marihuany i klefedronu. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania dużej ilości nielegalnych środków, a na jego rzecz zastosowano nadzór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas drobiazgowych działań przeciwko handlowi narkotykami, policjanci z komisariatu na Białołęce skierowali swoją uwagę na młodego pasażera, który wysiadł z toyoty i udał się w stronę bloku mieszkalnego w okolicach ulicy Modlińskiej. Gdy oficerowie pokazali mu swoje legitymacje, mężczyzna instynktownie zaczął ściskać papierową torbę, którą miał przy sobie i próbował uciec. Policjanci szybko zareagowali, nałożyli na niego kajdanki i przeszukali torbę, w której znaleźli worek z beżową substancją, a także dwa telefony komórkowe i 1000 złotych.

Mimo że mężczyzna odmówił podania adresu swojego miejsca zamieszkania, policjanci szybko go ustalili. Pojechali razem z nim do mieszkania na Pradze Północ, gdzie znaleźli foliowe torebki, opakowania i pojemniki zawierające różnego rodzaju substancje i płyny. Po zatrzymaniu mężczyzny, wszystkie znalezione substancje zostały przekazane technikowi policyjnemu do zważenia i wstępnego badania.

Dzień później, oficerowie z komisariatu na Białołęce doprowadzili 22-latka do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Prokurator przedstawił mu zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków, w tym marihuany i klefedronu. Ponadto, na rzecz oskarżonego zastosowano nadzór policyjny oraz poręczenie majątkowe wynoszące 50.000 złotych. Jeżeli zostanie skazany, 22-latek stanie przed perspektywą prawomocnego wyroku do 10 lat pozbawienia wolności.