Nastolatek znęcający się nad rodziną w stanie nietrzeźwości aresztowany w dniu swoich 19. urodzin

Nastolatek znęcający się nad rodziną w stanie nietrzeźwości aresztowany w dniu swoich 19. urodzin

18-letni obywatel Pisza, który wywołał konflikt domowy z rodzicami i starszym bratem, został zatrzymany przez policję. W atmosferze napięcia, nastolatek obrażał członków swojej rodziny, prowadził agresywne zachowanie i skłaniał ich do przemocowego starcia, trzymając przy tym ostrze. Młodzieniec, będący pod wpływem alkoholu i substancji psychoaktywnych, został oskarżony o dwa przestępstwa. W dniu ukończenia przez niego 19 lat, sąd zadecydował o jego czasowym umieszczeniu w areszcie.

Jednym z mieszkańców Pisza, który został osadzony w areszcie policyjnym, jest 18-letni mężczyzna podejrzewany o stosowanie przemocy domowej wobec rodziców i starszego brata. Nastolatek sprowokował awanturę, obelżywie odnosząc się do domowników i wzniecając walkę przy pomocy noża. Aktywność niewłaściwego zachowania była efektem spożycia alkoholu i narkotyków. W momencie aresztowania, funkcjonariusze znaleźli w jego posiadaniu niewielką porcję marihuany.

Po wytrzeźwieniu, 18-latek odpowiadał na oskarżenia o znęcanie się nad rodzicami i starszym bratem. Śledztwo ustaliło, że młody mieszkaniec Pisza przez ostatnie pół roku zastosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej rodziny. W czasie awantur, nastolatek obrażał bliskich, groził im śmiercią, popychał ich, szarpał i kręcił ich rękoma. Bił ojca pięściami i niszczył sprzęt domowy. Podczas ostatniej interwencji groził swojemu bratu śmiercią przy użyciu noża.

Drugi zarzut dotyczył posiadania narkotyków przez 18-latka. W dniu jego 19. urodzin sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mieszkającemu w Piszu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.