26-letni kierowca Chevroleta z wypożyczalni powoduje wypadek pod wpływem alkoholu i okazuje się być poszukiwanym przestępcą

26-letni kierowca Chevroleta z wypożyczalni powoduje wypadek pod wpływem alkoholu i okazuje się być poszukiwanym przestępcą

Jedno ze zgłoszeń, które nadeszło do policji, dotyczyło niecodziennego zdarzenia drogowego. Świadek relacjonował, iż kierowca amerykańskiego samochodu Chevrolet wtargnął na skrzyżowanie z dużą prędkością. W wyniku tego manewru doszło do kolizji z karetką pogotowia, której kierowca jechał prawidłowo. Za kółkiem Chevroleta siedział 26-letni mężczyzna.

Do incydentu doszło w sobotę na terenie miasta Świętochłowice. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, ujrzeli poważnie uszkodzony Chevrolet Camaro. Na szczęście, żadnemu z uczestników zdarzenia nie przytrafiło się nic poważnego. Policja podjęła jednakże dalsze czynności w celu ustalenia okoliczności zdarzenia.

Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Chevrolet był nietrzeźwy – jego organizm zawierał ponad 1,5 promila alkoholu. Jednak to nie koniec jego problemów – dodatkowe dochodzenie ujawniło, że mężczyzna był poszukiwany przez policję. Co więcej, rozbity w wyniku zdarzenia samochód okazał się być własnością firmy wypożyczającej auta. Przestępca usłyszał zarzuty i teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.