Sąd zakazał dwóm młodym mężczyznom z Śląska wolności na trzy miesiące za nadużycia wobec kobiet

Sąd zakazał dwóm młodym mężczyznom z Śląska wolności na trzy miesiące za nadużycia wobec kobiet

Podczas minionego weekendu, dwaj 18-letni mężczyźni, znani jako „patostreamerzy”, zostali aresztowani przez policję na terenie Śląska. W wyniku tymczasowego aresztowania, wydanego przez sąd, młodzieńcy będą musieli spędzić następne trzy miesiące poza wolnością. Wszystko za sprawą przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu dwóch młodych kobiet, które zostali oskarżeni o dopuszczenie.

Posiedzenie sądu dotyczące aresztowania tych dwóch młodych mężczyzn zakończyło się późno wieczorem poprzedniego dnia. Patostreamerzy zostali oskarżeni o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu dwóch kobiet, które miały miejsce na terenie Śląska w dniach 17-19 listopada. Całe zdarzenie było transmitowane przez nich w Internecie.

Po dokonaniu przestępstwa, obaj nastolatkowie opuścili granice naszego kraju. Niemniej jednak, dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, udało się ustalić ich lokalizację i planowany powrót do Polski. W efekcie, mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Śląska w miniony weekend, tuż po przekroczeniu granicy.

Wczoraj rano, w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach, usłyszeli szereg zarzutów. Odpowiedzą między innymi za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad młodą kobietą, rozpowszechnianie niewłaściwych materiałów z jej udziałem bez jej zgody, próbę skłonienia jej do zbliżenia płciowego poprzez wykorzystanie jej bezradności, a także zaniedbanie udzielenia pomocy osobie w niestabilnym stanie zdrowotnym. Dodatkowo jeden z nich zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za spowodowanie cielesnych obrażeń drugiej kobiety. Sąd w Katowicach zadecydował o umieszczeniu ich w areszcie przez trzy miesiące, gdzie będą czekać na sądowy proces. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.