27-letni mężczyzna po urodzinowym piciu próbował kierować samochodem: interwencja policji po zgłoszeniu o skradzionych kluczykach

27-letni mężczyzna po urodzinowym piciu próbował kierować samochodem: interwencja policji po zgłoszeniu o skradzionych kluczykach

Po dniu pracy i obchodzeniu swoich urodzin alkoholem, 27-letni mężczyzna zdecydował się na powrót do domu samochodem, mimo wyraźnych oznak upojenia alkoholowego. Jego znajomi, świadomi potencjalnego zagrożenia, podjęli decyzję o odebraniu mu kluczyków od pojazdu. Policja apeluje o niekierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu, przestrzegając przed surowymi konsekwencjami prawnej odpowiedzialności za takie działanie.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w czwartek, tuż po godzinie 17:00, w miejscowości Łucka-Kolonia. To tam dyżurny z lubartowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że ktoś bezprawnie zabrał mu kluczyki do samochodu.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, szybko zorientowali się w kontekście sytuacji. Okazało się, że 27-latek, który poprosił o interwencję policji, był pod wpływem alkoholu i próbował kierować pojazdem. Wysłuchawszy świadków, którzy opowiedzieli o tym, jak mężczyzna w stanie nietrzeźwości chciał wsiąść do samochodu i odjechać, zrozumieli, dlaczego postanowili zabrać mu kluczyki. W odpowiedzi na to działanie, młody mężczyzna wezwał funkcjonariuszy.

W trakcie interwencji na miejscu zdarzenia, 27-latek nie przestrzegał poleceń wydawanych przez policjantów i był pod wpływem alkoholu, co skutkowało nałożeniem na niego mandatu karnego.

Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości stanowi poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wzywają społeczeństwo do odważnej reakcji i zgłaszania obserwacji związanych z potencjalnie pijanymi kierowcami. Przypominają także, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem karalnym pozbawieniem wolności do 3 lat, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.