Przywódca pseudokibiców z Bydgoszczy naraził się na dziesięć lat pozbawienia wolności za posiadanie dużej ilości narkotyków

Przywódca pseudokibiców z Bydgoszczy naraził się na dziesięć lat pozbawienia wolności za posiadanie dużej ilości narkotyków

Policja w Bydgoszczy, specjalizująca się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej i pseudokibiców, po raz kolejny potwierdziła swoją skuteczność. Jej przedstawiciele zatrzymali mężczyznę z dużą ilością różnych narkotyków – marihuany, 2C-B i MDMA. Sprawca, będący właścicielem tych nielegalnych substancji, został zamknięty w areszcie na okres trzech miesięcy.

Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, 28-letni mężczyzna, który jest jednym z wiodących pseudokibiców lokalnego klubu sportowego, stał się celem dla policji. Informacje sugerowały, że może być w posiadaniu dużych ilości nielegalnych substancji. Policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania blisko Inowrocławia 17 kwietnia 2024 roku, aby to sprawdzić. Przybyli tam i znaleźli go siedzącego w samochodzie przed blokiem mieszkalnym. Po wyjaśnieniu celu wizyty, przystąpili do przeszukania mieszkania, które zajmował.

Szybko okazało się, że informacje były prawdziwe. 28-letni mężczyzna był właścicielem dużej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zdołali skonfiskować od niego prawie 200 gramów marihuany, 2C-B i MDMA. Znaleźli też przedmioty wykorzystywane do nielegalnej działalności, takie jak elektroniczne wagi, woreczki strunowe, telefony komórkowe i gotówkę.

Po zatrzymaniu mężczyzny został on przeniesiony do aresztu policyjnego, a skonfiskowane substancje wysłano do laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badania potwierdziły, że były to narkotyki zabronione przez prawo. Sąd Rejonowy w Inowrocławiu zadecydował 19 kwietnia 2024 roku o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na trzy miesiące. Jeżeli zostanie uznać go winnym posiadania dużej ilości narkotyków, grozi mu kara do dziesięciu lat więzienia.