Skuteczna operacja policji w małym mieście: cztery zatrzymania za posiadanie narkotyków

Skuteczna operacja policji w małym mieście: cztery zatrzymania za posiadanie narkotyków

Trzech mieszkańców Łowicza zostało tymczasowo aresztowanych pod zarzutem posiadania dużej ilości narkotyków, co może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności. Już sam fakt tych aresztowań stanowi dowód na efektywne działanie łowickiej policji w walce z przestępczością narkotykową.

Na skutek działań podejmowanych przez Wydział Kryminalny w ramach zwalczania handlu narkotykami, 15 kwietnia 2024 roku funkcjonariusze przeprowadzili szereg przeszukań. Te miały miejsce w wcześniej wytypowanych lokalizacjach, gdzie podejrzewano przechowywanie substancji odurzających. W trakcie tej operacji sześciu podejrzanych zostało zatrzymanych. Znajdując się na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze odkryli i skonfiskowali znaczną ilość różnorodnych narkotyków, które ważyły nie mniej niż 270 gramów brutto. Do tego funkcjonariusze odnaleźli także wagi służące do dokładnego dzielenia narkotyków na porcje.

Wszystkie cztery osoby zatrzymane w wyniku tej operacji pochodziły z Łowicza. Młody mężczyzna w wieku 22 lat usłyszał zarzut posiadania narkotyków, co grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności. Ten podejrzany został tymczasowo objęty dozorem policyjnym. Pozostali trzej zatrzymani, w wieku 45, 42 i 24 lat, zostali obarczeni zarzutami posiadania dużej ilości narkotyków. Za takie przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie decyzji Sadu Rejonowego w Łowiczu, wydanej na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, trzej mężczyźni zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Nie jest wykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań, jako że śledztwo w sprawie handlu narkotykami wciąż się rozwija. Nad tą sprawą czuwa Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.