33-letni mieszkaniec Lublina aresztowany za handel narkotykami – Policja konfiskuje substancje i 50,000 złotych

33-letni mieszkaniec Lublina aresztowany za handel narkotykami – Policja konfiskuje substancje i 50,000 złotych

Przestępczość narkotykowa została ponownie uderzona przez działalność policji, kiedy to 33-letni mężczyzna podejrzany o handel narkotykami został zatrzymany w Lublinie. Nie tylko wpadł w ręce stróżów prawa, ale zostanie również pociągnięty do odpowiedzialności za udzielanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policyjne przeszukanie jego miejsca zamieszkania pozwoliło na zabezpieczenie prawie 300 gramów różnych substancji obrotu środków odurzających, takich jak marihuana, amfetamina i 4CMC. Po aresztowaniu mężczyzna został umieszczony w tymczasowej detencji na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie byli odpowiedzialni za zatrzymanie. Ich pracowitość w śledztwie operacyjnym doprowadziła do identyfikacji 33-latka jako potencjalnego dilera narkotyków na terenie Lublina.

Zaraz po aresztowaniu mężczyzny, przeszukano jego miejsce zamieszkania. Tam funkcjonariusze ujawnili i skonfiskowali różne rodzaje narkotyków o łącznej masie prawie 300 gramów, w tym marihuanę, amfetaminę i 4CMC. Dodatkowo znaleźli prawie 50,000 złotych, które prawdopodobnie pochodziły z nielegalnej działalności. Część odnalezionych narkotyków była już podzielona na porcje. Po przewiezieniu do prokuratury, mężczyzna usłyszał postawione mu zarzuty dotyczące sprzedaży i posiadania dużej ilości narkotyków.

Na wniosek organów ścigania, mężczyzna został umieszczony w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Czeka go możliwość surowego kary – do dziesięciu lat pozbawienia wolności.