Panika 16-latka na widok policji: poszukiwany młodzieniec zatrzymany na gigancie z mefedronem

Panika 16-latka na widok policji: poszukiwany młodzieniec zatrzymany na gigancie z mefedronem

Do incydentu doszło, kiedy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zauważyli niepokojące zachowanie 16-letniego chłopaka. Ten, postrzegając obecność służb porządkowych, zaczął wykazywać oznaki nerwowości i zdecydowanie przyspieszył tempo chodzenia. To skłoniło policjantów do podjęcia interwencji. Jak się później okazało, młody mężczyzna był osobą, na którą wcześniej wydano nakaz poszukiwań – samowolnie opuścił bowiem Placówkę Wychowawczo – Opiekuńczą.

Podczas kontroli osobistej 16-latka, funkcjonariusze znaleźli u niego zawiniątko z jasnożółtymi kryształkami. Podejrzana substancja została poddana badaniu przy użyciu testera narkotykowego. Test jednoznacznie wykazał, że znalezisko to mefedron – popularny wśród młodzieży narkotyk. Nieletni posiadacz środków odurzających został natychmiast przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Miechowie w celu wykonania niezbędnych czynności służbowych.

16-latek po przeprowadzeniu formalności trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Wobec jego nieletniego wieku, dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadził Sąd Rodzinny. Decyzje o karze będą zapadły zgodnie z Ustawą o Wspieraniu i Resocjalizacji Nieletnich, która reguluje tego typu sprawy.