41-latek ukrywał 800 porcji mefedronu na strychu: twierdził, że narkotyki znalazł na stacji benzynowej

41-latek ukrywał 800 porcji mefedronu na strychu: twierdził, że narkotyki znalazł na stacji benzynowej

Policjanci z Komendy w Łęcznej zatrzymali mężczyznę w wieku 41 lat, który przechowywał na strychu swojego domu blisko 800 porcji dilerskich narkotyku o nazwie mefedron. Według szacunków, wartość czarnorynkowa przechowywanych przez niego środków odurzających przekracza 30 000 zł. W przypadku skazania, grozi mu kara dożywocia, z możliwością skrócenia do 10 lat.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 14 marca. Śledczy z łęczyńskiej policji postanowili przeszukać mieszkanie podejrzanego o posiadanie narkotyków mieszkańca gminy Milejów. Podczas przeszukania strychu natrafili na pufę, w której ujawniono białą substancję o krystalicznej strukturze. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że jest to mefedron. Ilość znalezionego narkotyku pozwoliłaby na przygotowanie prawie 800 porcji dilerskich o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Zatrzymany tłumaczył funkcjonariuszom, że substancję znalazł na stacji paliw i zdecydował się ją zabrać do domu.

41-letni mężczyzna został aresztowany i spędził noc w areszcie policyjnym. Wkrótce czeka go postawienie zarzutów przez prokuraturę i skierowanie sprawy do sądu. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu nawet 10-letnie odbywanie kary za kratami.