44-latek z Pruszcza Gdańskiego ukrywał narkotyki w dziecięcej sukience; Policja znalazła mefedron, haszysz, ecstasy i 40 tysięcy euro

44-latek z Pruszcza Gdańskiego ukrywał narkotyki w dziecięcej sukience; Policja znalazła mefedron, haszysz, ecstasy i 40 tysięcy euro

W bieżącym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. W jego posiadaniu znalazły się substancje odurzające, w tym mefedron i haszysz, o łącznej wadze przekraczającej ćwierć kilograma. Część tych środków odurzających mężczyzna miał przy sobie, resztę zdołał schować w domu. Sąd postawił mu zarzut posiadania i rozprowadzania znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci specjalizujący się w walce z przestępczością narkotykową uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców powiatu gdańskiego może posiadać duże ilości narkotyków. Postanowili podjąć działania i zatrzymali do kontroli pojazd, którym podróżował ów mężczyzna. Już po chwili okazało się, że 44-latek ma przy sobie narkotyki. Pierwsze testy wykazały, że jest to mefedron, co doprowadziło do aresztowania mężczyzny.

Po zatrzymaniu 44-latka, funkcjonariusze udali się do miejsca jego zamieszkania. Dokładne przeszukanie pomieszczeń zaowocowało znalezieniem ukrytych w dziecięcej sukience ponad 40 torebek wypełnionych substancją zbryloną, podobną do wcześniej zabezpieczonej u podejrzanego. Dodatkowo, znaleziono słoik z inną substancją zbryloną oraz kilka tabletek ecstasy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma mefedronu – ilość wystarczającą na prawie 1300 dawek, 10 gramów haszyszu oraz 5 tabletek ecstasy. W mieszkaniu znaleźli także prawie 40 tysięcy euro i ponad 5 tysięcy złotych.

Zabezpieczone narkotyki zostały poddane specjalistycznym badaniom, które potwierdziły wyniki testów przeprowadzonych przez policjantów. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie zarzutów 44-latkowi dotyczących posiadania i rozprowadzania narkotyków. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za wprowadzanie narkotyków do obrotu – do 8 lat więzienia.