Akty agresji pod wpływem alkoholu: mężczyzna atakuje towarzystwo siekierą i mopem

Akty agresji pod wpływem alkoholu: mężczyzna atakuje towarzystwo siekierą i mopem

Znane jest zjawisko, kiedy niektóre osoby pod wpływem alkoholu stają się agresywne. Taką sytuację zaobserwowano w przypadku 48-letniego mężczyzny z regionu Podhala. W trakcie imprezy, która była intensywnie zakrapiana alkoholem, zaczął on szamotać się ze swoimi towarzyszami zabawy, a następnie użył do ataku siekiery i mopa.

23 stycznia w godzinach przedpołudniowych funkcjonariusze policji zostali wezwani do interwencji w jednym z domów położonych na terenie gminy Nowy Targ. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w trakcie konsumpcji alkoholu doszło do konfliktu.

Na wspomnianej zabawie obecny był 48-latek, który w pewnym momencie eskalacji napięcia wszedł w konflikt ze swoimi towarzyszami. Prowokowany przez alkohol i temperament góralski, mężczyzna sięgnął po siekierę i zaatakował nią jednego ze swoich znajomych. Nie pominął również kobiety obecnej na miejscu zdarzenia, którą zaatakował używając znacznie mniej śmiercionośnego narzędzia, jakim był mop.

Obie ofiary agresji zostały przetransportowane do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Mężczyzna, który został zaatakowany siekierą, odniósł ciężkie obrażenia w postaci otwartego złamania ręki. Informacje dotyczące stanu zdrowia kobiety były ograniczone do stwierdzenia, że odniosła ona lekkie obrażenia.

Sprawca zdarzenia został zatrzymany i przekazany pod opiekę komendy miejskiej w Nowym Targu. 25 stycznia usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała. W związku z tym prokurator wystosował wniosek o nałożenie aresztu tymczasowego. W piątek sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował trzy miesiące aresztu wobec sprawcy. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.