Czy można być za starym na pracę w policji?
Jeżeli skończyłeś już 30 lub nawet 40 lat i nadal marzy ci się praca w policji, jeszcze nic straconego. Nie spisuj się na straty tylko dlatego, ponieważ masz 45 lub więcej lat. Istnieje kilka możliwości, aby określić, czy masz na to szanse. Między innymi, musisz upewnić się, że sprostasz egzaminom sprawnościowym w szkółce policyjnej.
Oczywiście musisz rozważyć, czy w tym wieku przebranżowienie się jest dla ciebie dobre. Mimo wszystko warto pamiętać o tym, kandydatura na pracę w policji może zostać rozważona, nawet jeśli masz kilka dekad na karku. Każdy oddział policyjny ma swoje autonomiczne wymagania. Upewnij się, że w twojej okolicy są szkółki przyjmujące nieco starszych rekrutów. Wbrew pozorom nie wszędzie napotkasz typowe limity wiekowe.
Typowe wymagania dla kandydatów na funkcjonariuszy policji
Aby mieć pewność, że w ogóle zdasz test sprawnościowy, możesz zacząć biegać. W policji przyjmują rekrutów przede wszystkim do zadań fizycznych. Dlatego najlepiej sprawdzą się osoby o dobrej kondycji i warunkach fizycznych. Niemal każdy wydział patrzy na ogólne zdrowie. Jeżeli niezbyt często chorujesz, masz duże szanse. Oczywiście istnieją pewne scentralizowane wymogi dla funkcjonariuszy. Powinieneś mieć dobry wzrok i słuch. Są to obligatoryjne wymagania dla policjanta.
Niektóre oddziały mogą wymagać od ciebie wykształcenia. Mimo wszystko nie każda pozycja w szeregach policji wymaga tytułu magistra. Czasami matura jest wystarczającym dowodem na to, że udało ci się sprawnie przebrnąć przez system edukacji w Polsce. Wszystko zależy od pozycji w szeregach policji.