Jak sprawni fizycznie są policjanci?

Jak sprawni fizycznie są policjanci?

Nawet, jeżeli jesteś w niezwykle dobrej formie i młodym wieku, mogłoby okazać się, że nie zdasz testów sprawnościowych do policji. Dziś zwrócimy uwagę na to, czy taki rodzaj testów jest bardzo restrykcyjny. Testy sprawności fizycznej dla przyszłych funkcjonariuszy policji obejmują konkretne ćwiczenia, jak i założenia do spełnienia. Na ogół możemy napotkać pewną schematyczność, jednak testy będą się różniły w zależności od państwa. Niezależnie od lokalizacji należy jednak mieć na uwadze to, że test bierze pod uwagę wzrok, siłę, szybkość i wytrzymałość.

Znajomość standardów wymaganych w lokalnym departamencie policji może pomóc Ci przygotować się bardziej efektywnie i zwiększyć prawdopodobieństwo, że sprostasz wymaganiom testu fizycznego. Jeżeli chcesz upewnić się, że spełniasz wstępne warunki fizyczne, przede wszystkim podejdź do testu wzroku. W większości przypadków niechętnie przyjmuje się policjantów, którzy korzystają z soczewek korekcyjnych. Najlepszym sposobem jest upewnienie się u profesjonalnego okulisty działającego we współpracy z policją, czy twój wzrok jest dostatecznie dobry.

Badanie wzroku to tylko początek

Zaraz po sprawdzeniu wzroku, kolejnym krokiem będzie kontrola słuchu. Aby pracować w roli funkcjonariusza policji, nie można przekroczyć pewnego poziomu utraty słuchu. Jest to kolejny z restrykcyjnych wymogów, który sprawdza się u każdego kandydata na policjanta.

Po sprawdzeniu głównych filarów, którymi są wzrok i słuch, należy przygotować się na kompleksowy przegląd medyczny. W większości państw lekarz współpracujący ze szkółką policyjną skontroluje, czy nie masz schorzeń dyskwalifikujących cię do pracy w policji.

Kiedy rozpocznie się właściwy test sprawnościowy, egzaminatorzy na pewno nie pozostawią na tobie i innych kandydatach suchej nitki. Każdy kandydat będzie musiał zdać test związany z bieganiem. Weźmiesz również udział w pokonywaniu specjalnego toru przeszkód. Kształt i długość takiego toru są różne. Jednak założenia zawsze te same. Policjant ma być przygotowany na różne okoliczności podczas pościgu w terenie. Dlatego każdy kandydat zostanie poddany kontroli pod względem sprytu, siły i kondycji.