Najstarszy policjant świata

Najstarszy policjant świata

Jeden z najstarszych policjantów świata ma 91 lat i wcale nie planuje przejść na emeryturę w najbliższym czasie. Okazuje się, że jeden z policjantów Arkansas przekroczył dziewiątą dekadę swojego życia. Zapytany o plany dotyczące jego emerytury, powiedział, że kocha to, co robi i nie zamierza odchodzić od służby.Buckshot Smith jest prawdopodobnie najstarszym policjantem, który nadal bierze czynny udział w służbie. Chociaż mężczyzna nie porusza się tak szybko, jak za dawnych lat, nadal drzemie w nim chęć pracy. W trakcie przeprowadzone z nim wywiadu powiedział, że zamierza patrolować ulice miasta tak długo, jak pozostanie przy życiu.

Pomimo tego, że po odbyciu 46 lat czynnej służby otrzymał prawa do emerytury, skorzystał z wolnego czasu tylko przez 5 miesięcy. Nie przepada za łowieniem ryb, polowaniem lub gapieniem się w telewizor. Uznał, że największą radość sprawia mu bycie policjantem. Dlatego do dziś patroluje ulice swojego miasta i cieszy się ogromnym respektem ze strony mieszkańców.

Nietypowe podejście najstarszego czynnego policjanta

Buckshot powiedział, że w trakcie swojej kariery zabrał większą liczbę osób do domu, zamiast do więzienia. Całym sercem wierzy w to, że ludzie mają prawo do popełniania błędów. Jego zdaniem rolą policjanta nie jest pochopne ocenianie innych. Stara się służyć dobrą radą i pomocą. Buckshot ma jeszcze jedną nietypową maksymę, która wyznaje po dziś dzień. Uznaje, że przejdzie na emeryturę dopiero wtedy, gdy Bóg go na nią wyśle. Burmistrz miasta, w którym pracuje oficer Buckshot, powiada, że policjant na najpotężniejszą broń na świecie.

Pomimo tego, że nosi pistolet, ludzie respektują go z innego powodu. Oficer Buckshot zna matkę, babkę i prababkę większości mieszkańców. Dla wielu z nich jest niczym członek rodziny, dlatego każdy pozwala mu zabierać głos w istotnych sprawach związanych z życiem miasta. Smith uważa, że bycie dobrym funkcjonariuszem to nie broń czy odznaka, ale jego szacunek dla ludzi. Mamy nadzieję, że los pozwoli mu patrolować ulice jak najdłużej.