Drastyczne skutki nadużycia substancji odurzających: Młoda para ratowana przez służby medyczne i policję

Drastyczne skutki nadużycia substancji odurzających: Młoda para ratowana przez służby medyczne i policję

Do zaalarmowanej przez Zespół ratownictwa medycznego Komendy Policji Warszawa Włochy, weszła informacja o konieczności interwencji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze, w jednym z mieszkań, odnaleźli około 100 gram narkotyków różnego typu.

Na miejsce zgłoszenia przyjechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Tam natrafili na ratowników medycznych udzielających pomocy 26-latkowi. Dowiedzieli się, że mężczyzna musiał zostać przewieziony do szpitala po zażyciu substancji odurzających. Przy wejściu do jego mieszkania, natknęli się na 25-letnią partnerkę zgłoszonego, która wezwała pomoc widząc pogorszenie stanu zdrowia mężczyzny. Na stole w mieszkaniu policja zauważyła foliowe torebki pełne substancji o różnej barwie, a także rozsypywany biały proszek.

Po pierwszej inspekcji i zabezpieczeniu widocznych narkotyków, na miejsce wezwano specjalistę wraz z psem służbowym wyszkolonym do wykrywania narkotyków. Efektem działań była konfiskata blisko 100 gram różnych substancji nielegalnych, w tym heroiny i morfiny oraz ośmiu telefonów komórkowych, które mogły być powiązane z przestępstwem.

Zatrzymano również 25-latkę, która wykazywała objawy odurzenia. Bezpośrednio po konsultacji z lekarzem, który stwierdził, że jej życie nie jest zagrożone, umieszczono ją w policyjnej celi. Jej partner pod eskortą policji został przewieziony do szpitala. W związku z ich nieobecnością w domu, wezwano eko patrol Straży Miejskiej aby zająć się dwoma świnkami morskimi pozostawionymi w mieszkaniu, które następnie zostały przekazane do schroniska dla zwierząt.

W momencie, gdy stan zdrowia 26-letniego mężczyzny ustabilizował się, a jego partnerka odzyskała trzeźwość, oboje usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, co grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił nałożyć na nich nadzór policyjny biorąc pod uwagę zgromadzone dowody. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.