Działania policyjne przeciwko narkotykom w Lipnie: 35-latka zatrzymana z pół kilogramem amfetaminy

Działania policyjne przeciwko narkotykom w Lipnie: 35-latka zatrzymana z pół kilogramem amfetaminy

Policyjne służby kryminalne z Lipna były zaangażowane w akcję przeciwdziałania handlowi narkotyków. W trakcie kontroli garażu, który był w użyciu przez 35-letnią kobietę, funkcjonariusze odkryli ponad pół kilograma amfetaminy oraz marihuanę. Zdecydowano, że kobieta na najbliższe trzy miesiące zostanie umieszczona w areszcie tymczasowym, co zostało uzgodnione przez sąd.

Podczas analizy sprawy dotyczącej narkotyków, lipnowscy detektywi skoncentrowali swoje działania na 35-letniej lokalnej mieszkance. Gdy zauważyli, że do jej domu przybył mężczyzna, którego następnie towarzyszyła do garażu, zdecydowali się zbadać, czy ich spotkanie nie ma cech przestępstwa. Okazało się, że 34-letni mężczyzna, który pojawił się na miejscu, właśnie dokonał zakupu kilku porcji amfetaminy od tej kobiety. W efekcie tych ustaleń obie osoby zostały natychmiast aresztowane.

Ciąg dalszy przeszukań w miejscach związanych z 35-latką doprowadził do odnalezienia ponad pół kilograma amfetaminy i nieokreślonej ilości marihuany. Mężczyzna, który był na miejscu, został oskarżony o posiadanie substancji psychotropowych i grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W przypadku 35-letniej kobiety, oprócz zarzutu posiadania dużych ilości narkotyków, usłyszała również zarzut rozprowadzania tych substancji w celu uzyskania korzyści finansowej. Sąd postanowił umieścić ją w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Kobieta stanie przed możliwością otrzymania wyroku do 10 lat pozbawienia wolności.