Funkcjonariusze policji w Łodzi natrafili na dziuplę samochodową, odzyskując cztery samochody

Funkcjonariusze policji w Łodzi natrafili na dziuplę samochodową, odzyskując cztery samochody

Złodzieje samochodów w Łodzi mieli ostatnio dość kiepski dzień. Wydział dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zlokalizował nielegalny garaż samochodowy, tzw. dziuplę. Policjantom udało się odzyskać cztery samochody i wiele części zamiennych. Znaleziono też 19 tablic rejestracyjnych. Szacuje się, że wartość całego skradzionego mienia wynosi około 300 tysięcy złotych.

Łódzka policja już od dłuższego czasu prowadziła śledztwo w sprawie kradzionych samochodów. Udało się ustalić, że nielegalny garaż znajduje się na ulicy Pomorskiej, zaraz przy dołączonej do niego posiadłości. Cały teren był zamknięty, a na każdych drzwiach był zamek lub kłódka. Po rozprawieniu się z zabezpieczeniami policjanci wkroczyli na teren w celu przeszukania każdego zakamarka. Dzięki temu odzyskali trzy Peugeoty i Citroena Berlingo. Po dokładnym przeszukaniu całego obiektu znaleziono też ponad 200 części zamiennych. Można było przebierać w skrzyniach biegów, silnikach, fotelach, hamulcach, felgach itp.

Wszystkie dowody na miejscu przestępstwa zostały właściwie zbadane i zabezpieczone. Jak na tę chwilę policja nie posiada jeszcze konkretnych informacji na temat tego, kto jest odpowiedzialny za prowadzenie tego nielegalnego „warsztatu”. Sprawa wciąż jest w toku, a śledczy szukają wskazówek, które pomogłyby im zidentyfikować sprawców. Przypomnijmy, że złodziejom udało się dokonać kradzieży na łączną sumę co najmniej 300 tysięcy złotych.