Policja zatrzymała sprawców napadu na lombard w Łodzi

Policja zatrzymała sprawców napadu na lombard w Łodzi

W Łodzi aresztowano dwóch podejrzanych o rozbój w jednym z lombardów na Bałutach. Całą akcję przeprowadziła Policja Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi wraz z Wydziałem Kryminalnym II Komisariatu Policji KMP w Łodzi. Funkcjonariusze aresztowali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 41 lat, którym grozi do 15 lat pobytu w więzieniu.

Do zdarzenia doszło 4 listopada 2020 w jednym z lombardów na łódzkich Bałutach. Około godziny 17:00 do lokalu wszedł mężczyzna, trzymając w rękach młotek i siekierę. Po chwili bez słowa zaczął rozbijać dzielącą go od kasjerki szybę. Po przedostaniu się do środka zaczął przeszukiwać pomieszczenie, grożąc kobiecie i wyrywając jej z ręki torebkę. Oprócz torebki mężczyzna wyniósł z lombardu złotą biżuterię oraz znaczną sumę pieniędzy.

Funkcjonariusze policji ustalili, że sprawców było dwóch. Podczas gdy jeden okradał lombard, drugi obserwował okolicę. Po niedługim śledztwie policja wpadła na trop podejrzanych, którzy przebywali wówczas w centrum miasta. Zatrzymanych przewieziono do aresztu, gdzie będą czekać na decyzję sądu. Z racji tego, że wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa, mogą wylądować w więzieniu nawet na 15 lat.