Funkcjonariusze policji z Oświęcimia rekwirują 30 kg marihuany w województwie śląskim

Funkcjonariusze policji z Oświęcimia rekwirują 30 kg marihuany w województwie śląskim

Wydział Kryminalny Policji z Oświęcimia zlokalizował na obszarze województwa śląskiego przygotowaną na handel marihuanę. Konopie indyjskie o wartości prawie 900 tysięcy złotych znaleziono w domu jednorodzinnym jednego z mieszkańców Śląska. Podejrzany mężczyzna został aresztowany i oddany w ręce Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Śledztwo w tej sprawie było w toku już od jakiegoś czasu. W październiku funkcjonariusze policji namierzyli dom jednorodzinny, w którym mieszkał podejrzany. Po przeszukaniu pomieszczeń odnaleziono pudła kartonowe wypełnione marihuaną. Następnie policja udała się na strych, gdzie natrafiła na obszerną suszarnię, w której suszyło się kilkaset krzaków konopnych. Jedna część roślin rozwieszono na sznurach biegnących przez całą długość strychu, a drugą rozłożono na gazetach na podłodze. W sumie zarekwirowano 30 kg odurzającej rośliny o wartości prawie 900 tysięcy złotych. W przeliczeniu dawałoby to kilkadziesiąt tysięcy działek marihuany.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu stawia oskarżonemu zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i nielegalną uprawę konopi indyjskich. Odbyła się już rozprawa wstępna, na której sąd uznał wniosek prokuratora, a następnie zadecydował, że oskarżony pozostanie w areszcie aż zakończenia obrad. 24-latek może przesiedzie za kratkami nawet 10 lat. Jest to maksymalna kara, jaką może otrzymać za popełnione przestępstwa.