Jednostki policyjne działające na wysokim poziomie. Poznaj japońskie i amerykańskie siły specjalne!

Jednostki policyjne działające na wysokim poziomie. Poznaj japońskie i amerykańskie siły specjalne!

W USA istnieje wiele departamentów policyjnych, które są godne uwagi na liście zasłużonych jednostek. Ten kraj wyprodukował niezwykle dużą ilość sprawnych funkcjonariuszy. Dbają oni każdego dnia o porządek publiczny na ulicach. Pamiętajmy o tym, że w USA dostęp do broni jest powszechny. Dlatego też narażają oni swoje życia, gdy interweniują w okolicy niebezpiecznych dzielnic. Gangi są w Ameryce Północnej codziennością w niektórych miastach. Takich jak na przykład Chicago lub Nowy Orlean.

Niestety, metody zatrzymania stosowane przez lokalne departamenty policji są brutalne, notoryczne i niezwykle zuchwałe, ale Departament Policji w Nowym Jorku jest uważany za jeden z najlepszych. Osiągnęli niezwykły sukces w dziedzinie zapobiegania przestępczości i egzekwowania prawa. Szybkość, z jaką spieszą na ratunek, jest godna pochwały. Niektórzy uważają, że policja jest zbyt gwałtowna w tych rejonach. Mimo wszystko naszym zdaniem są narażeni na niebezpieczeństwo o wiele bardziej od innych jednostek policyjnych. Za to należy im się duża pochwała.

Japońska policja narodowa – top 3 jednostek policyjnych na całym świecie

Japońskie siły policyjne przechodzą szkolenie podobne do tego, jakie przechodzi wojsko amerykańskie. Japoński instytut szkoleniowy, którego początki sięgają lat 60. ubiegłego wieku, jest najwyższym instytutem szkoleniowym dla przywódców. Japońska struktura policyjna jest intensywna, elastyczna i wszechstronna. Zajmuje się niemal każdym znanym aspektem egzekwowania prawa i zapobiegania przestępczości.

W Japonii społeczeństwo korzysta z tak zwanych Kobanów. Są to niewielkie biura, które ułatwiają łączność między obywatelami i funkcjonariuszami policji. Mają niezwykłą skuteczność działania. Charakteryzują się doskonałą logistyką, którą wykorzystują w praktyce, gdy ich obywatele są w potrzebie. W Japonii policjanci udowadniają, że pomimo tak skomplikowanego społeczeństwa, nadal można utrzymać obywateli w bezpieczeństwie.

Jednostki japońskiej policji są zaklasyfikowane jako jedne z pięciu najlepszych wyszkolonych jednostek na świecie. Ich gotowość do wykraczania poza zakres obowiązków w celu niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi i zamieszki z udziałem policji, jest absolutnie nadzwyczajna i godna uznania.