Nietypowe jednostki policyjne we Francji i w Holandii

Nietypowe jednostki policyjne we Francji i w Holandii

Bardzo często mówi się o tym, że Francja to kraj, który doświadczył prawdopodobnie największego rozlewu krwi w historii. W wielu państwach zwykli funkcjonariusze policji nie są przystosowani do zadań specjalistycznych. Zaliczymy do nich na przykład rozbrajanie bomb. W jednostkach policyjnych we Francji sytuacja jest nieco inna. Ze względu na krwawe ataki terrorystyczne wielu policjantów charakteryzuje się bardzo wysoką wiedzą z wielu dziedzin. Kraj dokłada wszelkich starań do tego, żeby funkcjonariusze byli w stanie sprostać najbardziej nietypowym zadaniom.

Każdy oddział jest szkolony pod kątem swoich obowiązków, tak jak policja miejska jest szkolona do zwalczania drobnych przestępstw, takich jak napady, wypadki samochodowe, mandaty za przekroczenie prędkości, drobne kradzieże itp. W systemie policyjnym Francji każdy zespół jest odpowiedzialny za zapewnienie, że chwała kraju jest zawsze podtrzymywana.

Francja ma wewnętrzny podział na dwie różne jednostki policyjne

Francuski podział charakteryzuje się uwzględnieniem żandarmerii narodowej i typowej policji miejskiej. Pierwszy z oddziałów jest szkolony pod względem specjalistycznych zadań. Zgodnie z przystosowywaniem się do aktualnych zagrożeń w tym państwie, rząd zainwestował dużo pieniędzy w bezpieczeństwo. Francja utworzyła również siły taktyczne, których zadaniem jest wykonywanie zadań nieco innych niż pozostałych dwóch jednostek, przechodzą one inne szkolenia i stanowią rezerwowe wsparcie dla Żandarmerii Narodowej i Policji Miejskiej na żądanie.

Kilka słów o Holenderskich jednostkach policyjnych

Policja z Holandii znajduje się w czołówce światowych jednostek pod względem przeszkolenia i skuteczności, którą oferują swoim obywatelom. Jednostki w tym państwie są nie tylko doskonale wyszkolone. Stawiają przede wszystkim na wysokiej klasy dyscyplinę. Policja dzieli się na wiele lokalnych pododdziałów. Każdy z nich ma jednostki łączące z większymi oddziałami. Dzięki temu logistyka działa niezwykle sprawnie. Charakteryzują się również odpowiednią strategią. Mają przygotowany zestaw sprzętu i jednostek niezbędny na każdą zaistniałą okoliczność.

Harmonia, z jaką współpracują te jednostki, jest niewiarygodna. Funkcjonariusze ci są oddelegowani do nadzorowania codziennych spraw obywateli i zwalczania przestępczości, wykonują ten obowiązek z pogodą ducha. Metoda policyjna stosowana przez funkcjonariuszy polega na proaktywności w celu zapobiegania przestępstwom jeszcze zanim do nich dojdzie.