Mężczyzna grożący nożem w banku podczas próby wpłaty gotówki zatrzymany przez policję

Mężczyzna grożący nożem w banku podczas próby wpłaty gotówki zatrzymany przez policję

W jednym z banków w Kościerzynie doszło do zdarzenia, które wymagało natychmiastowej interwencji policji. Okazało się, że 46-letni klient placówki, próbując dokonać wpłaty pieniędzy na swoje konto, zachowywał się agresywnie i groził pracownikom nożem. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie i usłyszał zarzuty, które mogą skutkować karą do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator nałożył na niego środek zapobiegawczy – dozór policyjny, a także zakaz zbliżania się do osób pokrzywdzonych.

Zdarzenie miało miejsce 10 stycznia 2024 roku, około godziny 16:00. Pracownica placówki bankowej powiadomiła policję o sytuacji, w której 46-latek, niosący ze sobą nóż, groził personelowi banku. Powód jego agresji wiązał się z niedziałającym wpłatomatem, z powodu którego chciał dokonać wpłaty bezpośrednio w kasie banku.

Działania funkcjonariuszy były natychmiastowe. Po otrzymaniu informacji, kryminalni z Kościerzyny przystąpili do gromadzenia dowodów – przesłuchali świadków zdarzenia, dokonali oględzin miejsca oraz zabezpieczyli materiał z monitoringu. Następnie, odnaleźli i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Zebrane przez nich dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutu groźby karalnej, wynikającej z pokazania noża pracownikom banku.