Mężczyźni oskarżeni o wypchnięcie niepełnosprawnego z tramwaju w Rudzie Śląskiej zostali aresztowani

Mężczyźni oskarżeni o wypchnięcie niepełnosprawnego z tramwaju w Rudzie Śląskiej zostali aresztowani

W Rudzie Śląskiej, funkcjonariusze policji namierzyli i aresztowali dwóch mężczyzn oskarżonych o brutalne wypchnięcie osób o ograniczonych możliwościach z pojazdu komunikacji miejskiej. Policja podkreśliła, że kluczowym elementem w tym sukcesie była aktywna partycypacja społeczności oraz umiejętności identyfikacyjne biegłych śledczych. Poprzednio, w środę, wizerunek poszukiwanych został udostępniony publicznie.

Niefortunne wydarzenie miało miejsce w sobotę, 11 listopada, na przystanku Wirek-Katowicka na linii tramwajowej nr 9, na terenie miasta Ruda Śląska, znajdującego się w województwie śląskim.

Policja Miejska w Rudzie Śląskiej poinformowała w piątek o szczegółach zatrzymania. Przekazano, że dzięki szerokiej odpowiedzi społecznej i wnikliwej analizie przez policjantów z Rudy Śląskiej oraz sąsiednich miast, możliwe było namierzenie i aresztowanie obu podejrzanych. Dwaj mężczyźni ukrywali się w jednym z mieszkań w Chorzowie.

Podczas śledztwa, detektywi zidentyfikowali sprawców na podstawie nagrań z kamer monitoringu tramwaju, a następnie uzyskali zgodę prokuratora na publikację ich wizerunków. Policja z Rudy Śląskiej potwierdziła, że apel do świadków i wszystkich, którzy mogliby rozpoznać osoby z monitoringu, przyniósł oczekiwane rezultaty.

W środę, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej poinformowała, że poszukiwani mężczyźni są oskarżeni o wypchnięcie innej osoby z tramwaju – mężczyzny niepełnosprawnego intelektualnie.

Po upadku z pojazdu, pokrzywdzony mężczyzna odniósł ciężkie obrażenia głowy i jest obecnie hospitalizowany. W tym czasie, policja opublikowała wizerunek dwóch agresywnych mężczyzn poszukiwanych za ten czyn.