Mieszkanka Żagania straciła prawo jazdy i otrzymała mandat: Sroga konsekwencja brawury na drodze

Mieszkanka Żagania straciła prawo jazdy i otrzymała mandat: Sroga konsekwencja brawury na drodze

46-letnia kobieta z powiatu żagańskiego dotkliwie zapłaciła za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Funkcjonariusze policji z Nowej Soli, którzy zatrzymali ją za przekroczenie prędkości o 54 km/h, naliczyli jej karę finansową w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Dodatkowo policja zadecydowała o odebraniu jej prawa jazdy.

Kara ta została nałożona na 46-latkę z powiatu żagańskiego w czwartek, 25 stycznia. Kobieta przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze naraziła siebie i innych użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Po zatrzymaniu i skontrolowaniu kierującej, funkcjonariusze postanowili dobitnie ukarać jej brawurę i lekkomyślność. Kierująca samochodem straciła prawo jazdy na trzy miesiące, a także została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Nie tylko finansowo ucierpiała mieszkanka powiatu żagańskiego. Na jej konto wpłynęło również 13 punktów karnych. Policjanci z Nowej Soli przypominają o konieczności zachowania ostrożności i rozsądku podczas jazdy, szczególnie w warunkach niekorzystnych anomalii pogodowych. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, a nadmierna prędkość i brawura za kierownicą mogą mieć tragiczne skutki.

Informacje te pochodzą z oficjalnego komunikatu policji wydanego dnia 26 stycznia 2024 roku w Nowej Soli.

Materiał został przygotowany przy użyciu narzędzia opartego na sztucznej inteligencji.