Nieznane ciekawostki na temat policji

Nieznane ciekawostki na temat policji

Policjanci na całym świecie zajmują się podobnymi zadaniami. Są odpowiedzialni za utrzymanie porządku i mają za zadanie ochronę strefy publicznej przed różnorodnymi zagrożeniami. Policjanci niezależnie od państwa chronią obywateli kraju przed nielegalnymi działalnościami grup przestępczych, jak i innych rzezimieszków. Działanie policji ma przede wszystkim sprawić, aby ludzie mieszkający w danym kraju mogli poczuć się bezpieczniej. W tym artykule przyjrzymy się kilku faktom na temat policjantów.

Zwrócimy uwagę na ciekawostki, o których mogliście nie słyszeć, dlatego też liczymy na to, że zostaniecie z nami do końca. Czy wiedzieliście na przykład o tym, że struktura siły policyjnej różni się w zależności od regionów? W krajach z niskim procentem przestępczości, takich jak Norwegia i Islandia codziennym widokiem są funkcjonariusze, którzy nie noszą broni. Dzieje się tak, ponieważ na co dzień nie jest im potrzebna. Oczywiście mają przedmioty niezbędne do użycia podczas wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego. Jednak policjanci w tych miejscach raczej stronią od broni palnej i używają jej jedynie podczas koniecznych sytuacji.

W poniższym artkule znajdziecie jednak nieco inny scenariusz. https://nowa24.pl/2022/02/09/awantura-w-nowej-soli-kierowca-bil-sie-z-policjantami/

Pamiętajcie o tym, że kraj bez policji stałby się krainą chaosu

Jeżeli jednak narzekacie na siły policyjne w Europie lub w Stanach Zjednoczonych Ameryki, powinniście dowiedzieć się kilku rzeczy na temat oskarżeń wymierzonych w afgańską policję. Warto na początku zaznaczyć, że policja w Afganistanie jest jedynym oddziałem służącym do ścigania przestępczości. Nie ma tam sił specjalnych, agentów wywiadu i innych tego podobnych jednostek dodatkowych, które mogłyby sprawować władzę nad policją. Tym samym wszystkie obowiązki ciążą na barkach policjantów. W Afganistanie jest ich łącznie ponad 116 000.

Policjanci w Afganistanie są oskarżani o łamanie praw człowieka, wyłudzenia i szantaże. W niektórych przypadkach donosi się również o tym, że policjanci w Afganistanie za opłatą uwalniają przestępców z więzienia. Jeżeli chociaż część tych pogłosek jest zgodna z prawdą, prawdopodobnie wolimy pozostać przy naszych policjantach.

W Tajlandii policjanci są poddawani nietypowym karom!

Widzieliście o tym, że policjanci w Tajlandii noszą opaski z Hello Kitty? Nie są to jednak typowe ozdoby, które zawieszają na sobie dla estetyki. Okazuje się, że jest to kara wymierzona w policjantów z tego regionu. Jeżeli policjanci w tamtych rejonach popełnią jakieś wykroczenie. Na przykład może to być parkowanie lub zaśmiecanie środowiska i zostaną na tym przyłapani, są zobowiązani do noszenia różowej zawieszki o jaskrawym odcieniu. Widnieje na nich logo Hello Kitty. Jest to ich kara za popełnienia wykroczenia. Muszą nosić taką zawieszkę przez następne 3 dni. Są również zobowiązani do tego, aby nie mówić nikomu o tym, jaki rodzaj wykroczenia popełnili.