Odnaleziony po 18 latach ukrywania: 54-letni poszukiwany przez policję już za kratami

Odnaleziony po 18 latach ukrywania: 54-letni poszukiwany przez policję już za kratami

Mundurowi z Komisariatu Policji w Bydgoskim Błoniu doprowadzili do zatrzymania mężczyzny, który przez osiemnaście lat skutecznie unikał sprawiedliwości. Ten 54-latek, stał się obiektem intensywnych poszukiwań funkcjonariuszy, gdyż przypisywano mu cztery listy gończe. Ostatecznie, został odnaleziony na terenie Więcborka, a następnie umieszczony za kratami, gdzie rozpoczął wykonywanie kary długotrwałego pozbawienia wolności – ponad pięć lat.

Przyglądając się historii tego zdarzenia, określonej przez archiwalne dokumenty sądowe, okazuje się, że mężczyzna został skazany w 2006 roku. Wówczas to, będący dziś 54-letnim bydgoszczaninem, odpowiadał za oszustwa. Sąd orzekł karę pozbawienia wolności na 5 lat i 7 miesięcy. Jednakże, aby uniknąć realizacji wyroku, podjął decyzję o schowaniu się przed prawem.

Nie ulega wątpliwości, że decyzja ta miała swoje konsekwencje. Sądy Rejonowe w Bydgoszczy oraz w Chrzanowie wydały na niego trzy listy gończe. Co więcej, prowadzono przeciwko niemu dodatkowe postępowania pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód, która również wydała czwarty list gończy.

W efekcie, w dniu 24.04.16, śledczy z bydgoskiego Błonia zdołali zlokalizować miejsce pobytu mężczyzny i przedstawić mu zarzuty w Więcborku. Wyrażał on zdziwienie podczas zatrzymania. Po przetransportowaniu go do Komisariatu w Błoniu, jeszcze tego samego dnia, został umieszczony w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy, gdzie rozpoczął odbywanie kary wyznaczonej przez sąd wiele lat temu.