Po roku unikania wymiaru sprawiedliwości, poszukiwany 48-latek został zatrzymany

Po roku unikania wymiaru sprawiedliwości, poszukiwany 48-latek został zatrzymany

Funkcjonariusze bialskiej policji kryminalnej podjęli skuteczną akcję zatrzymania 48-letniego mężczyzny, który był poszukiwany drogą listu gończego. Ukrywał się od organów ścigania od lutego poprzedniego roku, próbując uniknąć wymierzonej mu kary poprzez zerwanie wszelkich kontaktów i zmianę miejsca zamieszkania. Jednak pomimo jego starań, wpadł w ręce prawa na terenie powiatu wołomińskiego. Już teraz mężczyzna znajduje się w zakładzie karnym.

Każdego dnia do policjantów z Białej Podlaskiej trafiają nowe listy gończe oraz nakazy doprowadzenia. Na podstawie tych dokumentów, funkcjonariusze rozpoczynają operację poszukiwań. Cel jest jednoznaczny – zatrzymanie poszukiwanych osób i przekazanie ich pod opiekę aresztu śledczego czy zakładu karnego, gdzie mogą odbyć wymierzone im kary.

W ostatni wtorek, zespół operacyjny ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób działający przy bialskiej komendzie, skierował swoje działania na zatrzymanie 48-latka, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna powinien odpowiadać za przestępstwo oszustwa i odbyć karę w zakładzie karnym. Wobec niego wydane były ponadto dwa zarządzenia prokuratorskie o ustaleniu miejsca pobytu, związane z przestępstwem niepłacenia alimentów.

Mimo, iż mężczyzna dokładał wszelkich starań, aby uniknąć odpowiedzialności, co objawiało się zerwaniem kontaktów i zmianą miejsca zamieszkania, to jednak detektywi nie dali za wygraną. Krok po kroku udawało im się dotrzeć do informacji o jego obecnej lokalizacji. Zaskoczony 48-latek został zatrzymany na terenie powiatu wołomińskiego, tuż po wyjściu z wynajmowanego mieszkania. Obecnie mężczyzna odbywa karę w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe miesiące.