Zatrzymanie uciekiniera poszukiwanego za przemyt narkotyków, który usiłował uniknąć aresztu przez ucieczkę z balkonu

Zatrzymanie uciekiniera poszukiwanego za przemyt narkotyków, który usiłował uniknąć aresztu przez ucieczkę z balkonu

Członkowie Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) oraz I Komisariatu Policji (KP) w Lublinie współdziałając z lokalnymi detektywami, zdołali ująć 44-letniego mężczyznę, ściganego na podstawie czterech listów gończych i dwóch nakazów. Zgodnie z wydanymi wyrokami, wymaga on odbycia łącznie niemalże 6,5 roku kary pozbawienia wolności. Ścigany był od 2018 roku za szereg przestępstw, w tym za przemyt narkotyków i działania naruszające prawo akcyzowe. Został przekazany do odpowiedniego zakładu karnego w celu wykonania nałożonej na niego kary.

Specjaliści z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób przy KWP w Lublinie, we współpracy z detektywami z KMP i pierwszego komisariatu w Lublinie, ustalili miejsce ukrywania się poszukiwanego 44-latka, którego działalność była regulowana sześcioma podstawami prawnymi.

Wczoraj po południu służby ścigania zatrzymały tego obywatela Lublina w dzielnicy Kośminek. Kiedy służby próbowały dostać się do jego mieszkania, mężczyzna zablokował drzwi. Poinformowani o sytuacji strażacy zostali wezwani na miejsce, aby wyważyć drzwi, jednak 44-latek podjął próbę ucieczki przez balkon. Na miejscu czekali już na niego policjanci, którzy go zatrzymali.

Od 2018 roku policja poszukiwała tego mężczyzny, wydając cztery listy gończe i dwa nakazy aresztowania za przemyt narkotyków i naruszenie prawa akcyzowego. Okazało się, że musi odbyć karę prawie 6,5 roku pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia, 44-letni mieszkaniec Lublina został przetransportowany do zakładu karnego w celu wykonania wyznaczonej mu kary.