Dwóch Polaków aresztowanych za domniemany udział w napaści na rosyjskiego dysydenta w Wilnie

Dwóch Polaków aresztowanych za domniemany udział w napaści na rosyjskiego dysydenta w Wilnie

Podczas śledztwa przeprowadzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji, przy współpracy z litewskimi siłami porządku, udało się zidentyfikować i zlokalizować dwóch mężczyzn podejrzanych o przeprowadzenie ataku na działacza rosyjskiej opozycji. Incydent odbył się na litewskim terenie, konkretnie w mieście Wilno, 12 marca tego roku. Litewskie władze wydały Europejskie Nakazy Aresztowania na obu poszukiwanych Polaków.

Śledczy z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z litewskimi kolegami, byli odpowiedzialni za ustalenie tożsamości i miejsca pobytu sprawców ataku na rosyjskiego opozycjonistę. Wydarzenie miało miejsce w Wilnie, litewskiej stolicy, 12 marca. Analitycy Wydziału Analizy Kryminalnej CBŚP również odegrali kluczową rolę w tej operacji.

Głęboko zakrojone działania śledcze podjęte przez funkcjonariuszy CBŚP zaowocowały skutecznym planem, który pozwolił na realizację zatrzymania w Warszawie. Podczas operacji aresztowano dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania wydanych przez Litwę. W operacji brały udział oddziały bojowe Zarządu III CBŚP oraz zarządy Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie i Łodzi.

Po zatrzymaniu, obaj mężczyźni zostali przekazani do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie przeprowadzono z nimi dalsze procedury. Obecnie obaj są tymczasowo aresztowani.