Tragiczne zdarzenie na polu – 64-letni mężczyzna stracił życie, przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą

Tragiczne zdarzenie na polu – 64-letni mężczyzna stracił życie, przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą

Podczas wykonywania rutynowych prac rolnych, doszło do tragicznego wypadku. 64-latek, korzystając z kosiarki sadowniczej, został nią przytłoczony i niestety nie udało mu się przeżyć. Policja obecnie prowadzi dochodzenie dotyczące dokładnych okoliczności tego smutnego zdarzenia. Wzywają też rolników do zachowania rozsądku i ostrożności podczas wykonywania wszelkich prac związanych z gospodarstwem.

Informację o tym zdarzeniu do dyżurnego komendy w Janowie przekazano dzień wcześniej. Miejsce wypadku to miejscowość Błażek. Jak wynika z pierwszych ustaleń policji, ofiara – 64-letni pan – podczas robót polowych znalazł się pod kosiarką zaraz po tym, jak podpiął ją pod ciągnik, chcąc coś naprawić. Niestety, maszyna go przygniotła i mężczyzna zmarł na miejscu z powodu doznanych obrażeń.

Władze policyjne dokładnie badają okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku. Przy tej okazji, apelują do rolników o zachowanie ostrożności i wyobraźni podczas wykonywania prac polowych. Ponadto przypominają, że korzystając z maszyn rolniczych, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób możliwe jest uniknięcie większości zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków rolniczych.