Na skutek nieodpowiedzialnej jazdy pod wpływem alkoholu, motocyklistka została ciężko ranna

Na skutek nieodpowiedzialnej jazdy pod wpływem alkoholu, motocyklistka została ciężko ranna

Motocyklistka na Hondzie doznała poważnych obrażeń, kiedy kierujący oplem zmierzającym w przeciwnym kierunku, zdecydował się na manewr skrętu bez ustąpienia jej pierwszeństwa. Zdarzenie miało miejsce w Siennicy Nadolnej. Kobieta została przetransportowana do szpitala, natomiast 45-letni mężczyzna, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, został aresztowany. Zarzuty prokuratorskie są już przygotowywane.

W sobotni wieczór, 8 czerwca, po jedenastej trzydzieści służby dyżurne Komendy Krasnostawskiej otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w Siennicy Nadolnej. Na miejsce natychmiast zostali wysłani odpowiedni funkcjonariusze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalili, że 45-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel, zamieszkujący powiat krasnostawski i jadący od strony Krasnegostawu, wykonał skręt w stronę osiedla Cukrowni.

Podczas tego manewru nie zastosował się do zasady ustępowania pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. Spowodował to zderzenie z 40-letnią kobietą z powiatu chełmskiego, która poruszała się prawidłowo na swoim motocyklu marki Honda, jadącym z przeciwnego kierunku. Kobieta w stanie zagrożenia życia została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala w Krasnymstawie.

Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności procesowych na miejscu wypadku przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego oplem. Okazało się, że miał on niemal 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i umieszczony w areszcie. W najbliższym czasie zostanie przedstawiony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku.