Operacja CBŚP: Plantacja konopi z 424 krzewami usunięta, aresztowano uprawiającego

Operacja CBŚP: Plantacja konopi z 424 krzewami usunięta, aresztowano uprawiającego

Siły policyjne Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Łodzi oraz Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Brzezinach skoordynowały swoje wysiłki w celu zlikwidowania plantacji konopi. W wyniku ich działań, usunięto 424 krzewy konopi rosnące na farmie. Oprócz tego, podczas tej operacji, funkcjonariusze przechwycili dodatkowo 54 sadzonki, różnego rodzaju sprzęt specjalistyczny używany do hodowli, ponad 7 kg marihuany, pigułki ecstasy, mefedron i prawie 60 tysięcy złotych. W tym kontekście, jeden mężczyzna został zatrzymany i oskarżony o posiadanie narkotyków w Prokuraturze Rejonowej w Brzezinach.

Informacje nt. możliwej uprawy konopi w powiecie brzezińskim dotarły do Zarządu w Białymstoku CBŚP. W celu potwierdzenia tych doniesień, siły policyjne z CBŚP współpracowały z oficerami z KWP w Łodzi i KPP w Brzezinach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Ich wspólna akcja skoncentrowała się na prywatnej posesji, gdzie odkryli i zlikwidowali plantację konopi. Na miejscu znaleziono 424 krzewy konopi na różnych etapach wzrostu oraz dodatkowo 54 sadzonki. Szacuje się, że z takiej ilości roślin można by wyprodukować dziesiątki kilogramów marihuany. Budynek, w którym znajdowała się plantacja, był wyposażony w specjalistyczny sprzęt niezbędny do uprawy konopi, takie jak odpowiednie oświetlenie, wentylacja, ogrzewanie i nawadnianie. Energia potrzebna do hodowli była zasilana przez generator prądu, co miało na celu zminimalizowanie zużycia energii. Szacunkowa wartość wszystkich urządzeń wynosiła co najmniej 200 tysięcy złotych.

Podczas operacji, oprócz zabezpieczenia plantacji, policjanci przechwycili również ponad 7 kg marihuany, pigułki ecstasy, mefedron oraz prawie 60 tysięcy złotych w różnych walutach. Zatrzymany mężczyzna został oskarżony w Prokuraturze Rejonowej w Brzezinach o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz o uprawę i produkcję narkotyków. Na podstawie wniosku prokuratora, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.