Mężczyzna z bronią na śrut próbujący wtargnąć do strefy zastrzeżonej wrocławskiego lotniska

Mężczyzna z bronią na śrut próbujący wtargnąć do strefy zastrzeżonej wrocławskiego lotniska

Podczas rutynowych działań kontrolnych na terenie lotniska we Wrocławiu-Strachowicach, funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej stanęli oko w oko z mężczyzną, który usiłował nielegalnie dostać się do strefy zastrzeżonej. Dzięki szybkości i skuteczności działań służb, 32-latek został skierowany na obserwację psychiatryczną w szpitalu.

Wydarzenie miało miejsce w piątek, 19 stycznia, kiedy to otrzymano zgłoszenie od firmy odpowiedzialnej za kontrolę bezpieczeństwa. Informowali oni o podróżnym, który wykazywał niepokojące zachowanie i próbował ominąć punkt kontroli bezpieczeństwa, aby wtargnąć do strefy zarezerwowanej dla uprawnionych osób na lotnisku we Wrocławiu. Na miejsce natychmiast został skierowany funkcjonariusz Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych.

Pomimo wyraźnych poleceń odstąpienia od dalszych prób dostania się do strefy zastrzeżonej, mężczyzna reagował agresywnie, grożąc, że „pozbawi wszystkich życia”. W odpowiedzi na jego postępowanie, funkcjonariusz SG zdecydowanie obezwładnił go, korzystając ze środków przymusu bezpośredniego, takich jak kajdanki.

Napastnikiem okazał się 32-letni mieszkaniec Wrocławia. W jego bagażu podręcznym znajdował się przedmiot przypominający broń na sprężone powietrze wraz z amunicją śrutową. Na miejsce wezwano lekarza, który po ocenie stanu zdrowia mężczyzny, natychmiastowo skierował go na obserwację psychiatryczną. Patrol policji wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego zawiózł mężczyznę do szpitala we Wrocławiu.

W wyniku incydentu nie nałożono na 32-latka mandatu karnego ze względu na jego stan psychofizyczny. Pomimo zakłócenia porządku publicznego, sytuacja nie spowodowała żadnych utrudnień ani opóźnień w ruchu lotniczym.