Operacja wielkopolskiej policji: zatrzymano trzy osoby zarabiające na nierządzie

Operacja wielkopolskiej policji: zatrzymano trzy osoby zarabiające na nierządzie

Trzej podejrzani zostali zatrzymani przez wielkopolską policję pod zarzutem czerpania korzyści majątkowych z praktyk seksualnych. Akcje zatrzymania odbyły się w Poznaniu oraz na terenie Dolnego Śląska.

Nadkomisarz Maciej Święcichowski, rzecznik prasowy policji wielkopolskiej, przekazał informacje o tej sprawie w czwartek. Funkcjonariusze, we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, prowadzili postępowanie od końca 2022 roku, które zaowocowało zatrzymaniem 39-letniego mężczyzny w Poznaniu w październiku 2023 roku.

Niezidentyfikowany mężczyzna, według policji, publikował ogłoszenia na różnych portalach, zapewniał lokalizacje dla kobiet i organizował transport do klientów. Policja zdołała również ustalić kobiety, które pracowały dla niego i jego wspólników.

W ramach działania „Zatrzymania w Poznaniu i Wielkopolsce”, funkcjonariusze ustalili, że w proceder ten zaangażowane były również cztery kobiety i dwóch innych mężczyzn. Obydwaj zostali zatrzymani 5 lutego na terenie województwa dolnośląskiego. W trakcie przeszukań zabezpieczono 50 telefonów komórkowych i kilka komputerów. Ewentualna kara? Do pięciu lat pozbawienia wolności.