Policja zabezpiecza teren wokół Urzędu Miejskiego w Ujściu po nocnej eksplozji bankomatu

Policja zabezpiecza teren wokół Urzędu Miejskiego w Ujściu po nocnej eksplozji bankomatu

W sobotę rano, policja rozpoczęła akcję zabezpieczającą teren w pobliżu Urzędu Miejskiego w Ujściu, województwo Wielkopolskie. Zaniepokojeni obywatele zaczęli zadawać pytania o powód takiej akcji. Otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników film, który dokumentuje sytuację na miejscu.

Na nagraniu można zauważyć dwa radiowozy. Jeden z nich blokuje dostęp do ulicy Szpitalnej, a drugi jest zaparkowany przy wejściu do Urzędu Miejskiego. Co ciekawe, głównym celem funkcjonariuszy nie jest samo budynki urzędu.

Obok wejścia do budynku miejskiego znajduje się bankomat, który jak informuje nas oficer dyżurny Komendy Policji w Pile, został wysadzony pod osłoną nocy z piątku na sobotę. Na miejscu działają funkcjonariusze, którzy zabezpieczają okolicę. Ruch pieszy i samochodowy ulicą Szpitalną jest ograniczony.

O incydencie dowiedzieliśmy się 10 lutego około godziny 4:00, kiedy otrzymaliśmy zgłoszenie o eksplozji bankomatu w Ujściu przy ulicy Wiosny Ludów. Obecnie wiemy, że bankomat prawdopodobnie został wysadzony w celu kradzieży środków pieniężnych. Na miejscu trwają prace mające na celu zabezpieczenie dowodów i ustalenie sprawców tego incydentu – informuje dyżurny Komendy Policji w Pile.